Úvod

Štrbské Pleso (1355m n.m.) je najvyššie položená osada na Slovensku, turisticko – lyžiarske stredisko vo Vysokých Tatrách, priamo v Tatranskom národnom parku. Zaujímavosťou je jazero Štrbské pleso. Jazero patrí medzi najnavštevovanejšie tatranské plesá s vyhľadávaným panoramatickým výhľadom na okolité štíty.  V lete je Štrbské Pleso východiskom na atraktívne túry, ako výstup na Kriváň, Rysy, Hincove plesá, známe a často navštevované Popradské pleso - MAJLÁTHOVA CHATA,  vodopád Skok a mnohé ďalšie. Pozri MAPY. Turisti môžu využiť tiež lanovku k CHATE POD SOLISKOM, a za trochu námahy iste stojí zdolať Predné Solisko s nadmorskou výškou 2090m n.m., zažiť tak krásne výhľady, vidieť chránené tatranské svište a kamzíky.

V zime sú na Štrbskom Plese vynikajúce podmienky na lyžovanie, snowboarding, bežkovanie, korčuľovanie na zamrznutom jazere, skialpinizmus.  Lyžiarske trate sú umelo zasnežované. Zima je vďaka prírodným podmienkam a nadmorskej výške na Štrbskom Plese ideálna. Počas pobytu môžete  vyskúšať na Štrbskom Plese aj ďalšie atrakcie – zabavia sa iste deti aj dospelí. Odporúčame v lete: VEVERIČÍ LANOVÝ PARK,  člnkovanie na jazere, mini Tatralandia, v zime FUNPARK, jazda na snežných skútroch, previesť sa s konským záprahom je spôsob ako spoznať krásu okolia a mnohé ďalšie, Pozri ATRAKCIE.

Veľa zaujímavých miest napr. aquaparky, jaskyne atď. nájdete v blízkom okolí.  Nahliadnite do REGIÓNu TATRY. Ďalší dôvod prečo navštíviť Štrbské Pleso sú KULTÚRNE PODUJATIA – sledujte KALENDÁR PODUJATÍ.

Samozrejmosťou sú služby: požičovne lyží, bežiek, snowboardov, ski-servisy, ako aj lyžiarske školy pre začiatočníkov, požičovne bicyklov...

Takže neváhajte a navštívte Štrbské Pleso vo Vysokých Tatrách !!!

Partneri